مراقبت از پوست در مقابل لوازم آرایشی

 1399/09/12
 5208

حفظ زیبایی طبیعی پوست در برابر محصولات آرایشی

این روزها کمتر خانمی و حتی آقایی وجود دارد که از محصولات پوست استفاده نکند. هر کسی به نحوی از محصولات پوستی بهره می برد. از ساده ترین و پرکاربردترین محصولات پوستی مانند انواع کرم های ضد آفتاب و مرطوب کننده ها و چرب کننده ها و کرم های آبرسان و ... گرفته تا محصولات آرایشی پوست و لوازم آرایشی که برای زیبایی پوست کاربرد دارد.

اما باید به این نکته توجه نمود که محصولات پوستی مورد استفاده باید ما را به سمت مراقبت از پوست و زیبایی پوست سوق دهند، و نه اینکه زیبایی حدودی امروز  باعث زیان و خرابی پوست در آینده نه چندان دور گردند.

 

بهترین راه برای استفاده از لوازم آرایشی

نکات کلیدی در خرید لوازم آرایش برای حفظ پوست

نکاتی در مورد استفاده مناسب از لوازم آرایشی برای مراقبت پوست: برای مراقبت بهتر از پوست خود در برابر لوازم آرایشی ، انجام نکات زیر ضرورت دارد.

  1. تا حد ممکن از مواد آرایشی کمتر و سبک تری استفاده نمائید. اگر از کرم پودر استفاده میکنید برای مراقبت پوست نوع فاقد چربی آنرا برگزینید.
  2. برای خط چشم از مداد نرم استفاده کنید و خط چشم مایع را دور بیاندازید.
  3. رژلب هایی با میزان سرب بالا را استفاده نکنید.
  4.  برای حفظ زیبایی پوست حداقل روزی 2 بار از مرطوب کننده استفاده کنید اینکار جریان خون را در پوست افزایش می دهد و باعث شادابی آن می گردد.
  5. از سن 25 سالگی به بعد شروع به استفاده از کرم های دور چشم ملایم نمائید.
  6. برای مراقبت پوست از تابش مستقیم خورشید به پوست بپرهیزید و همواره از عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
  7. متناسب با نوع موهای خود شامپوی مناسبی انتخاب کنید.
  8.  اگر موهای خشکی دارید هر چند روز یکبار موها را با یک محصول مناسب چرب کنید.
  9.  نیم ساعت قبل از خواب شبانه پوست صورت را با یک مرطوب کننده متناسب با پوست خود مرطوب کنید و به صورت دورانی ماساژ دهید تا جذب پوست شود.

معایب لوازم آرایشی

اغلب محصولات پوستی که این روزها جهت آرایش و مراقبت پوست و برای رسیدن به زیبایی پوست استفاده می‌گردند، دارای مواد شیمیایی و سرطانزا می باشند که به وسیله پوست در داخل بدن جذب می‌گردند. قوانین خیلی اندکی جهت صنایع آرایشی و محصولات پوست وضع گردیده است و این موضوع منجر گردیده که غالباً مواد شیمیایی زیان بار در محصولات آرایشی و محصولات پوست وجود داشته باشند. به عنوان مثال امکان دارد ریمل مورد استفاده شما دارای فرمالدهید باشد و یا رژ لب مورد استفاده شما دارای رزین های پلاستیکی باشد!

گاهی امکان دارد پودر تالکی که درون پودرها و سایه‌های چشم موجود است، دارای آلودگی به آزبست باشد. حلال پایه‌ مورد استفاده در اکثر مواد آرایشی و محصولات پوست، از نوع مواد شیمیایی می باشند که چه بسا بسیاری از آنها زیان بار هستند. احتمال سرطانزا بودن این مواد با کاربرد زیاد آنها وجود دارد. بنابراین بهتر است از مواد آرایشی و محصولات پوستی که حاوی ترکیبات گیاهی، ترکیبات دریایی و مواد طبیعی هستند استفاده کنید. رنگها، روغنهای طبیعی، گیاهان و محصولات و مواد دریایی بسیاری وجود دارند که به خاطر طبیعی بودن با پوست سازگار بوده و می‌شود از آنها به عنوان محصولات پوست و لوازم آرایشی برای حفظ زیبایی پوست استفاده نمود.

بهترین راه برای استفاده از محصولات آرایشی

بنابراین بهترین راه خرید محصولات پوستی است که شناخته شده هستند و شما با تجربه و اطلاعات لازم در مورد این محصولات با خیال راحت از آنها استفاده میکنید و دارای مجوزهای لازم برای تولید هستند. این مجوزهای تولید محصولات پوست توسط مراجع قانونی صادر می شوند و آنها سخت گیری های لازم برای تولید محصول پوستی که برای مردم سالم و قابل استفاده باشد را دارند.که در صورت درمان نیز پزشکان و مراکز های تخصصی محصولاتی که دارای مجوز هستند را به شما معرفی میکنند.

در این صورت می توان اطمینان داشت که با مصرف محصولات پوست سالم و شناخته شده و معتبر به زیبایی پوست، جوان ماندن پوست کمک کرده ایم. با استفاده از محصولات پوست معتبر می توان به مراقبت از پوست پرداخت و نگرانی کمتری بابت استفاده از مواد مضر و زیان بار داشت.

اشتراک :
تماس