7 راه جلوگیری از خشکی پوست در پاییز و زمستان

 1400/07/02
  0
 9188

بهترین راه های جلوگیری از خشکی پوست

جلوگیری از خشکی پوست در پاییز

یکی از شایع ترین علل مشکلات پوست در فصل پاییز و زمستان، خشک شدن آن است که با شروع فصل سرما تشدید می شود. لازم است گفته شود که مراقبت از پوست در هر فصل باید متناسب با همان فصل باشد. در فصل تابستان ، گرمای نور خورشید ظاهر پوست را پژمرده، خسته، کدر و خشک می کند همچنین رنگ  پوست یکنواختی خود را از دست داده یا ناهموار و دارای لک  می شود.

پاییز به دلیل کاهش نورخورشید فصل درمان پوست  است و  یکی از ساده ترین راه حل ها برای رفع مشکلات گفته شده انتخاب یک شوینده متناسب با نوع پوست می باشد. مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان با استفاده از مرطوب کننده های قوی  پوستتان را به صورت عمقی آبرسانی کنید و همچنین با استفاده از  لایه بردارهای حاوی اسید های میوه، کرم ها،  سرم ها و سایر محصولات ضد لک و مغذی  پوست خود را نرم، لطیف، روشن و شفاف نمایید.

7 روش درمان خشکی پوست در پاییز و زمستان

  1. استفاده از کرم ضد آفتاب یکی از باورهای اشتباه این است که بیشتر افراد فکر می کنند در فصل های سرد سال به دلیل ملایم بودن نور خورشید نباید ضد آفتاب استفاده کنند درصورتی که استفاده نکردن از  ضد آفتاب یکی از عوامل موثر در ایجاد خشکی پوست است.
  2. خشکی و نرمی پوست رابطه مستقیمی با هوای پیرامون  ما دارد لذا به افرادی که  پوست خیلی خشک و حساس دارند توصیه میشود در روزهای سرد فقط  در موارد ضروری از منزل خارج شوند.
  3. مصرف مایعات فراوان و ویتامین ها در فصل سرما فراموش نشود.
  4.  مرطوب نگه داشتن هوای منزل با استفاده از دستگاه بخور، یا یک کتری پر از آب برروی بخاری برای از بین بردن خشکی هوای منزل که به دلیل روشن بودن وسایل گرما زا (بخاری، شوفاژ ) ایجاد می شود
  5. شستشوی پوست صورت با استفاده از پن: از نظر ظاهری شبیه صابون است اما ترکیبات آن متفاوت تر ، ملایم تر و PH پایین تری دارد.
  6.  مرطوب نگه داشتن پوست دست و صورت  با استفاده از کرم های مرطوب کننده ضروری است: افرادی که پوست خیلی خشکی دارند و سرما هم خشکی پوست آنها را تشدید می کند بهتر است  از کرم هایی استفاده نمایند که بر پایه چربی باشد و افرادی که پوستشان چرب است و قصد دارند فقط رطوبت از دست رفته پوست خود را تامین کنند بهتر است از مرطوب کننده هایی استفاده کنند که بر پایه آب باشد.
  7. کاهش تعداد دفعات حمام  و مرطوب نگه داشتن پوست با استفاده از لوسیون های مرطوب کننده بدن بعد از استحمام.

با رعایت این نکات در چند روز و تا چند هفته به طور کامل شاهد نرم شدن و تقویت پوستتان درمان زمختی پوست در پاییز خواهید بود.

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:

تماس