فیشیال صورت با دستگاه میکرودرم ابریژن

 1400/11/07
  0
 8296

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن یک پاکسازی و یک فیشیال صورت است که علاوه بر برداشتن آلودگی و سلولهای مرده از سطح پوست با نتایج خوبی نیز در بحث سلامت و زیبایی همراه است و با انجام آن پوست سالمتر و زیباتر میماند و در درمان بسیاری از مشکلات پوستی نیز بسیار موثر و تاثیر گذار است.

همانطور که میدانید پوست انسان هر 28 - 30 روز یکبار از طریق تقسیمات میتوزی سلولهای جوان تولید میکند و سلولهای مرده و شاخی پوست که قدیمی تر هستند را به سطح خارجی اپیدرم می راند که این امر باعث تیرگی، کدری جوشهای زیر پوستی، لک و عدم شفافیت و درخشش پوست میشود.

میکرودرم عبارت است از لایه برداری از سطح پوست با درجات پایین و یا بالا . مناسب برای تمام افرادی است که خواهان درمانی موثر برای روشن کردن چهره، بر طرف نمودن چروکها و خطوط ظریف ، رفع لک وجای جوش و برطرف کننده سایر مشکلات پوستی خود می باشند.

بهترین درمان پوست با میکرودرم

اثر میکرودرم ابریژن بر روی منافذ پوست

اثر میکرودرم ابریژن بر روی منافذ پوست: برای منافذ بزرگ پوست میکرودرم ابریژن دارای منافع بسیاری است. این روش نه تنها دارای هزینه کمتر نسبت به روش‌های مورد استفاده برای درمان منافذ بزرگ است، بلکه دارای اثرات جانبی کمتری است. میکرودرم ابریژن روشی است که لایه‌های سطحی پوست براق شده و نتیجه آن جوانی، نرمی و سلامتی پوست است.

این روش چین و چروک، لکه و عیوب ناشی از صدمه در برابر آفتاب را به حداقل می‌رساند و همچنین مؤثر در کوچک کردن منافذ است. این روش می‌تواند توسط دکتر، در سالن یا حتی در خانه انجام شود. هدف میکرودرم ابریژن برای منافذ، دانه‌های سرسیاه را از بین می‌برد و تولید کلاژن را تحریک می‌کند که هر دو باعث کوچکتر و تنگ‌شدن منافذ می‌شود.
منافذ پوست دارای روزنه کوچکی هستند که اجازه می‌دهند تا چربی پوست به سطح پوست برسد. مراقبت ناکافی از پوست و عدم لایه‌برداری از پوست می‌تواند باعث شود منافذ مسدود شده یا توسط گرد و غبار، چربی و یا سلول‌های مرده پوست بسته شوند که باعث ایجاد دانه‌های سرسیاه می‌شود.

اندازه طبیعی منافذ هر فرد توسط بسیاری از عوامل مانند ژنتیک، صدمه در برابر آفتاب و نوع پوست تعیین می‌شود. افراد دارای پوست چرب دارای منافذ بزرگتر از افراد دارای پوست نرمال یا خشک هستند.

میکرودرم ابریژن منافذ، دانه‌های سرسیاه را توسط حذف سرهای آنها که منافذ را مسدود کرده‌اند از بین می‌برد. هنگامی‌که سرها از بین رفته و منافذ باز می‌شوند، ساکشن (مکش) میکرودرم گرد و خاک، چربی و سلول‌های مرده به دام افتاده در منافذ را بیرون می‌کشد. منافذ باز شده پوست دوباره قادرند به اندازه طبیعی خود برگردند.

هدف دیگر میکرودرم ابریژن برای منافذ، تحریک تولید کلاژن است. هنگامی‌که شخص مسن‌تر می‌شود، میزان تولید کلاژن پوست کاهش می‌یابد. کمبود کلاژن نه تنها منافذ پوست را بزرگتر از اندازه واقعی می‌کند؛ بلکه ممکن است باعث شلی پوست شود. با تحریک تولید کلاژن، میکرودرم ابریژن کمک به بهبود قابلیت ارتجاعی پوست می‌کند که باعث تنگ شدن منافذ می‌شود.

پس از انجام میکرودرم ابریژن، مراقبت روزانه از پوست لازم است تا کمک به حفظ نتایج مثبت شود. این برنامه روزانه باید شامل شستشوی منظم برای کمک به عدم گرفتگی منافذ با گرد و غبار و چربی پوست باشد. لایه‌برداری پوست سه تا چهار بار در هفته سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و کمک به جلوگیری از ایجاد جوش‌های سر سیاه و بزرگی منافذ می‌شود.


اطلاعات کامل در مورد پاکسازی و جوانسازی پوست را اینجا مطالعه کنید. فوائد پاکسازی پوست


تفاوت های پاکسازی پوست با میکرودرم ابریژن

آیا از داشتن پوست کدر، زبر و ناهموار خود ناراحت هستید؟ 

آیا از جوش های زیر پوستی و  سر سیاه در صورت خود کلافه شده اید ؟ 

آیا هیچ شفافیت و شادابی در پوست خود ندارید و همه راه حل ها را امتحان کرده اید؟

 مشاورین ما به شما کمک میکنند تا همیشه پوستی روشن ، شفاف ، شاداب ، با طراوت و زیبا  داشته باشید .

اولین پیشنهاد ما به شما  انجام پاکسازی عمقی است. زیرا مهمترین اصل در زیبایی و شادابی یک پوست نحوه صحیح مراقبت روزانه از آن، استفاده از محصولات مناسب براساس نوع پوست و انجام پاکسازی است.

هزینه میکرودرم ابریژن صورت

فیشال صورت با دستگاه میکرودرم ابریژن

در این روش درمانی، فیشیال صورت با دستگاه میکرودرم ابریژن از طریق هندپیس دستگاه، بصورت ملایم و آهسته پودر اکسیدآلومنیوم بر روی سطح اپیدرم پاشیده میشود و سلولهای مرده و شاخی با یک روش دقیق و کنترل شده‌ مکش میشوند و بدین ترتیب علاوه بر پاکسازی پوست و تمیز شدن منافذ از آلودگیها باعث افزایش خونرسانی و تحریک فیبروبلاست در تولید بیشتر کلاژن و جوانسازی پوست میشود.

فوائد و تاثیر میکرودرم ابریژن بر پوست

 1. برداشتن سلولهای مرده و آلودگیها از سطح اپیدرم
 2. جوانسازی کلی پوست و تسریع در روند بازسازی پوست از طریق ساخت دو پروتئین حیاتی شامل کلاژن و الاستین که باعث بهبود قوام و حالت انعطاف پذیری بیشتر پوست میشود.
 3. کاهش خطوط و چین و چروک های سطحی تا متوسط پوست صورت و گردن که بدلیل افزایش سن ایجاد شده
 4. کاهش خطوط و شیارهای عمیق عمودی که به دلیل سیگار کشیدن در اطراف دهان ایجاد شده
 5. بهبود اسکار های ناشی از زخم و نور خورشید و کاهش سایر مشکلات پوستی
 6. رفع لک و کک و مک ناشی از افزایش سن ، نور خورشید و حاملگی و روشن و شفاف شدن پوست
 7. کاهش اسکارهای ناشی از آکنه ، آبله مرغان و استرچ مارک و یا شیارهای کششی ایجاد شده بر روی پوست
 8. تخلیه کومدون ها و جوش های زیر پوستی سر سیاه و سر سفید
 9. کاهش آکنه در پوست های مستعد همراه با کوچک کردن منافذ بزرگ پوست
 10. تنظیم و متعادل سازی غدد سبوم یا ترشح چربی پوست

میکرودرم ابریژن

نکات قابل توجه قبل از میکرودرم ابریژن

از برنزه کردن، پلینگ شیمیایی و انجام وکس صورت بمدت 2 هفته و از مصرف روزانه رتین آ، به مدت 5 هفته خودداری شود.

معایب و مشکلات احتمالی میکرودرم ابریژن

میکرودرم  هم نوعی پاکسازی پوست است  ولی مکانیکال است و علاوه بر  داشتن مزایای  زیاد، دارای معایبی میباشد که در ذیل به آن اشاره می شود .

 1. میکرودرم از طریق یک ابزار و دستگاه انجام میشود که از طریق  سایش اپیدرم باعث برداشتن سلولهای مرده از سطح پوست میشود در این روش پوست مختصری ملتهب شده و دچار سوزش و قرمزی میشود ولازم  است در طول روز از ضد آفتاب استفاده کنید و هر 2 - 3 ساعت  تمدید نمایید در غیر این صورت پوست شما  مستعد لک  میشود .
 2. وکیوم  و اپلیکاتورهای دستگاه  میکرودرم  اگر به خوبی شسته و ضد عفونی نشوند می توانند بیمار را در معرض عفونت های بیشماری قرار دهد .
 3. اگر میکرودرم  به صورت عمقی و با شدت بالا و ناشیانه انجام شود می تواند  باعث زخم شدن و یا حتی سوراخ شدگی در پوست نماید که نقش مهمی در ایجاد  لک های پوستی و تیرگی در پوست دارد  و بسیار عذاب دهنده است 
 4. در صورت عدم استفاده صحیح از دستگاه میکرودرم ممکن است کریستال های آن وارد چشم بیمار شده و باعث التهاب چشم شود
 5. سایش های ایجاد شده در میکرودرم  پوست را نازک ، خشک  و کم آب میکند.

*** توصیه میشود که  میکرودرم توسط افراد کار آزموده انجام شود و فقط در فصول سرد سال مانند پاییز و  زمستان که نور خورشید ضعیف است و حداکثر 2  بار در سال انجام شود زیرا سایش های مکرر در سطح اپیدرم ، پوست را نازک، شکننده و آسیب پذیر می کند.

میکرودرم ابریژن

مراقبت های پس از انجام میکرودرم ابریژن صورت

 1. استفاده از مرطوب کننده های مناسب در جهت رفع خشکی پوست
 2. محافظت از پوست در مقابل نور خورشید ، استفاده از کرم ضد آفتاب
 3. با spf 50 نیم ساعت قبل از خروج از منزل و تمدید آن هر سه ساعت
 4. خودداری از شستشوی صورت با آب گرم در روزهای اولیه پس از میکرودرم ، بهتر است بیشتر از آب خنک استفاده شود همچنین توصیه میشود که از اصلاح و دکلره صورت به مدت یک هفته اجتناب شود.

جهت ارائه کلیه خدمات مراقبت زیبایی با برترین تکنیک ها و روشهای درمانی با ما در کلینیک زیبایی تالگو نور تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس :   021-22369905

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:

تماس