آموزش ماساژ بدن با مدرک بین المللی

اشتراک :
آموزش ماساژ لاغری شکم و پهلو و عوارض ناشی آن
آموزش ماساژ لاغری شکم و پهلو و عوارض ناشی آن
 1400/11/07

ماساژ لاغری به نرم شدن چربی ها با استفاده از رژیم های لاغری کمک می کند ...

آموزش ماساژ رفلکسولوژی پا | درمان و کاهش استرس با آموزش ماساژ کف پا
آموزش ماساژ رفلکسولوژی پا | درمان و کاهش استرس با آموزش ماساژ کف پا
 1400/11/07

این نوع ماساژ برای آرامش افرادی که از مشکلات و دردهای مربوط به کف پا رنج میبرند. ...

آموزش ماساژ سنگ داغ
آموزش ماساژ سنگ داغ
 1400/11/07

سنگهای داغ به عمق ماهیچه های سفت و دارای تنش های ماهیچه ای نفوذ نمایند. ...

آموزش ماساژ با روغن
آموزش ماساژ با روغن
 1400/11/07

ماساژ روغن از لوکس ترین ماساژ های موجود با استفاده از شمع های خوشبو در دنیا می باشد. ...

آموزش ماساژ سوئدی
آموزش ماساژ سوئدی
 1400/11/07

آموزش جامع ماساژ سوئدی بهمراه فواید این ماساژ آرامش بخش سوئدی ...

برترین تکنیک های آموزش ماساژ تایلندی با مدرک فنی حرفه ای
برترین تکنیک های آموزش ماساژ تایلندی با مدرک فنی حرفه ای
 1400/11/07

دوره آموزش ماساژ تایلندی حرفه ای حضوری بصورت تئوری و عملی توسط مربیان حرفه ای ...

آموزش ماساژ فرم دهی و جوانسازی صورت
آموزش ماساژ فرم دهی و جوانسازی صورت
 1400/11/07

5 نکته مهم در زیبایی و جلوگیری از چروک صورت بهمراه دورهای تخصصی ماساژ صورت ...

چگونه ماساژ دهیم؟

 وجود استرس‌های ناشی از زندگی و کارهای روزانه، باعث خستگی و سفت شدن عضلات می‌شود. به همین دلیل انجام ماساژ درمانی برای رفع خستگی در مکانی آرام بسیار لذت بخش است و باعث کاهش درد در بدن می‌شود و تاثیر بسیار مهمی از نظر روانی بر روی فرد می‌گذارد.

هزینه آموزش ماساژ درمانی-آموزش ماساژ بدن

برای یادگیری و انجام ماساژ باید با عضلات و آناتومی بدن آشنا باشید، اصول صحیح استفاده از انگشتان، روش گرفتن و فشردن عضلات و روش صحیح ضربه زدن در هنگام ماساژ را بیاموزید که این کار مستلزم شرکت در کلاس‌های آموزشی است.بهتر است که انجام ماساژ را ابتدا از نواحی گردن و شانه‌ها شروع کنید:

 • ماساژ گردن و شانه‌ها: ابتدا انگشتان هر دو دست را روی شانه‌ها قرار داده و شست هر دو دست را روی عضلات هر دو طرف گردن قرار دهید و شانه‌ها را با حرکات بسیار آرام و یکنواخت فشار دهید و با کمک انگشتان سبابه به آرامی شانه‌ها را به سمت جلو و عقب تکان دهید تا عضلات شانه شل شود.
   
 • ماساژ پشت: هر دو طرف عضلات پشت را از طرف شانه‌ها به سمت پایین مالش دهید و در بخش تحتانی پشت با کمک انگشتان شست و دست‌ها، عضلاتی را که در آن ناحیه سفت شده‌اند را ورز دهید. نکته مهم در هنگام ماساژ پشت این است که روی ستون فقرات و سایر استخوان‌های پشت هیچگونه فشاری وارد نشود.
   
 • ماساژ بازوها و پاها: عضلات بازو را با کف دست و انگشتان ورز دهید و به سمت مچ دست ادامه دهید. همین کار را با بازوی دیگر هم انجام دهید و در پایان کف دست را به سمت عقب و جلو حرکت دهید. روی عضلات پاها نیز همین عمل را تکرار کنید تا به قوزک پاها برسید سپس به کف پاها ضربه‌های ملایم و آرام بزنید و کف پاها را به سمت جلو و عقب خم کنید.
   
 • ماساژ سر و صورت: بدلیل وجود اعصاب در این منطقه و با توجه به اینکه این نقطه آغازگر تنش و استرس است می‌توانید با لمس و ماساژ سر و جمجمه تمام تنش‌ها و مشکلات ناشی از استرس‌ها را از بین ببرید. در ماساژ درمانی سر ماساژور با حرکات دورانی تمام ‌جمجمه و گردن را ماساژ داده و فشارهای مفید و لازم را بر آنها اعمال می‌کند. لازم به ذکر است که آموزش ماساژ بدن به عنوان نوعی خود درمانی هم محسوب می‌شود و همه افراد به راحتی می‌توانند این ماساژ را برای خود در هر زمان و مکانی انجام دهند. همچنین باعث تنظیم جریان خون، افزایش تمرکز، رفع خستگی و احساس سبکی و باز گرداندن عملکرد طبیعی بدن و رفع مشکلات گردن و ستون مهره‌ها می‌شود.
  پشت سر شخصی که می‌خواهید او را ماساژ دهید با زانو بنشینید و با کمک انگشتان‌‌، شقیقه‌اش را بصورت دایره‌‌وار مالش دهید و همچنین نواحی سینوس و پیشانی را به آرامی بمالید. سپس انگشتان را روی پوست سر قرار داده و به آرامی ماساژ دهید.

مطلب مرتبط: فواید استفاده از ماساژور چشم


آموزش برترین روش‌های حرفه‌ای ماساژ

برای حرفه‌ای شدن، باید حرفه‌ای آموزش ببینید و مهارت خود را تقویت کنید. به همین منظور لازم است چندین روش و تکنیک موثر را در ماساژ یاد بگیرید و برای جلوگیری از فراموش شدن مطالب آموزشی را مرتبا در ذهن خود تصویر سازی کرده و روی مدل اجرا کنید تا بتوانید براحتی نقاط حساس و گره‌ای که منجر به درد می‌شوند را شناسایی کنید.

تاثیر دوره آموزش ماساژ درمانی

با استفاده از آموزش ماساژ درمانی می توان اثرات مثبت زیادی را در افراد دید از جمله بهبود متابولیسم بدن، گردش خون بهتر، کاهش درد های عضلانی، کاهش استرس، بهبود ایمنی افراد، افزایش عملکرد بهتر تنفسی، کاهش انسداد های عروقی و... که تمامی این موارد با کمک ماساژ درمانی افراد آموزش دیده در این زمینه می تواند ایجاد شود. دوره آموزش ماساژ درمانی شامل یادگیری نقاط حساس بدن و اثرگذاری ماساژ درمانی با کمک حس های لامسه ای و دست ورزی بر روی آن نقاط است که امروزه افراد زیادی به این حرفه جهت امرار معاش روی می آورند.

فواید آموزش ماساژ و اثرات درمانی آن بر بدن

تاثیر ماساژ بدن  بر سيستم گردش خون: ماساژ باعث برگشت خون از اندامها و عضلات به قلب مي شود لذا جهت کمک به برگشت خون باید جهت حرکت آموزش ماساژ درمانی از اندامها بطرف قلب باشد به این صورت که در هنگام ماساژ بر روي مويرگها و عروق  خوني فشار وارد مي آید و این فشار کمک به برگشت خون از عضلات به سمت قلب مي کند و در نتيجه از تجمع مواد زائد در خون و لنف جلوگيري می کند .از طرف ديگر در اثر فشاري که بر روي بافتها وارد مي شود مويرگها به شکل رفلکسی اتساع پيدا مي کنند و مقدار خون مبادله شده بين بافتها افزايش  می یابد.

آموزش ماساژ حرفه ای تالگو نور - آموزش ماساژ بدن

تالگو نور، بهترین مرکز آموزش ماساژ در تهران

در این مرکز، هنرجویان پرکاربردترین روش‌ها و سبک‌های آموزش ماساژ را با مدرک بین المللی معتبر بصورت تئوری و عملی بر روی مدل زنده و با نظارت مستقیم اساتید حرفه‌ای و مجرب بصورت تخصصی فرا می‌گیرند، تا علاوه بر شناخت عضلات و آناتومی بدن، بتوانند روش‌های برقراری ارتباط موثر با کلاینت، روش ضربه زدن و گرفتن عضلات را بصورت حرفه‌ای بیاموزند و بسرعت جذب بازار کار شوند.

لازم بذکر است که کارگاه آموزشی ویژه بانوان بوده و بصورت خصوصی برگزار می‌شود. لذا این امکان فراهم است تا روزها و ساعت‌های آموزشی با هماهنگی هنرجو و مربی باشد.

دوره‌های آموزش ماساژ حرفه ای در مرکز تالگو نور

دوره های آموزشی، حضوری و به صورت دوره آموزش ماساژ حرفه ای  با مدرک بین المللی به صورت عملی و تئوری توسط مربیان حرفه ای با مدرک مربی ماساژ و به صورت خصوصی و نیمه خصوصی در مرکز اسپا و زیبایی تالگو نور برگزار می شود. هزینه آموزش ماساژ براساس قیمت مصوب دریافت می شود. دوره آموزش ماساژ حرفه ای بدون توجه به رشته و مدرک تحصیلی برای همه افرادی که جویای کار وحرفه ای شدن با درآمد خوب هستند آزاد می باشد و در پایان آموزش به هنر جویان عزیز دیپلم بین المللی ماساژ داده می شود.

 1.  ماساژ تایلندی
 2.  ماساژ سوئدی
 3.  ماساژ شیاتسو
 4.  ماساژ آروما با شمع و روغن های ارگانیک
 5.  ماساژ سنگ داغ
 6.  ماساژ رفلکسولوژی پا
 7.  ماساژ زیبایی صورت و گردن
 8.  کلاس های آموزش ماساژ حرفه ای لاغری و کاهش سایز

نکته مهم در دوره آموزش ماساژ درمانی با مدرک بین المللی:  آموزش ماساژ با مدرک بین المللی در مرکز تالگو نور برگزار می گردد که به توسط مدرس های حرفه ای در این زمینه انجام می شود. اثر گذاری آموزش ماساژ بدون گذراندن دوره های مهارتی و آموزش های تخصصی امکان پذیر نیست.

آموزش ماساژ درمانی در تهران - آموزش ماساژ بدن

انواع آموزش ماساژ حرفه‌ای

انواع تکنیک های آموزش ماساژ به روش های مختلف برای علامندان به آموزش ماساژ:

ماساژ سنتی اروپایی ماساژ سنتی اروپایی شامل روش هایی است که فیزیولوژی و درمان طب غربی که شامل 5 تکنیک دست ورزی را شامل می شود.
ماساژ معاصر غربی ماساژ معاصر غربی بر روش های مدرن آناتومیک که شامل تکنیک های دست ورزی، ماساژ عصبی، ورزشی است.
ماساژ شرقی آموزش ماساژ حرفه ای شرقی با توجه به اصول طب سنتی چینی بنا نهاده شده است و سبب احیای انرژی های موثر بدنی می گردد.
ماساژ  اصلاح حرکت ماساژ اصلاحی حرکت بر تکنیک های ساختار و حرکت بدن تکیه دارد. این نوع از روش با استفاده از وزن و دست ورزی روی بافت نرم و اصلاح نمودن حرکت های اشتباه حرکتی صورت می گیرد.
متد ایجاد انرژی پایه آموزش ماساژ حرفه ای انرژی پایه، سبب اثرگذاری زیاد بر روی حوزه انرژی درون و اطراف بدن می گردد، این کار با فشار و دست ورزی روی جسم صورت می گیرد.

اطلاعات کامل آموزش ماساژ حرفه ای

امروزه می توان بیشتر از 80 نوع ماساژ را روی بدن انجام داد و به شکلی به آن ماساژ درمانی نیز گفته می شود. دوره آموزش ماساژ حرفه ای برای انجام صحیح آن بسیار مهم و ضروری است. می توان انواع ماساژ راکه شکل درمانی به خود گرفته به 5 تکنیک اصلی طبقه بندی نمود. در ادامه به هر یک از این موارد اشاره خواهیم کرد.

تماس