پاکسازی پوست صورت

اشتراک :

پیشرفت زندگی مدرن، آلودگی‌های محیطی و اشعه‌های مضر نور خورشید پوست را آسیب‌پذیرتر از سایر اعضاء بدن می‌کند همچنین عدم محافظت از پوست در مقابل نورخورشید می‌تواند به بدخیمی‌های پوستی، لکه‌های پوستی، کک و مک، کراتوزهای آفتابی، تغییر رنگ پوست و ایجاد چین و چروک و پیری زودرس پوست .... منجر شود.

با توجه به اینکه پوست صورت اولین جایی است که مورد قضاوت افراد قرار می‌گیرد، بنابراین جنس پوست شما از هر نوعی که باشد اولین اقدام برای حفظ سلامت و زیبایی آن انجام پاکسازی پوست صورت به صورت ماهیانه است که بسیار مهم و ضروری است و نباید دست کم گرفته شود.

پاکسازی پوست چیست؟

پاکسازی پوست صورت یکی از راه‌های مراقبت از پوست است که در سلامت، زیبایی و جوانسازی پوست بسیار اهمیت دارد و روشی غیر تهاجمی است که با تکنیک دست انجام می‌شود در این روش سلول‌های شاخی و دانه‌های سرسیاه و جوش‌های زیر پوستی تخلیه می‌شوند و هیچگونه سایش، آزردگی و عفونت و التهابی در پوست ایجاد نمی‌شود.

پاکسازی پوست صورت

چرا باید پوستمان را پاکسازی کنیم؟

بطور خلاصه لازم است بدانید که بخش زنده اپیدرم هر ماه از طریق تقسیمات میتوزی سلول‌های جدید تولید می‌کند، این سلول‌ها جوان، سالم، پراز آب، چربی و کلاژن هستند و هر چه به سطح پوست می‌رسند آب و چربی خود را از دست می‌دهند و به سلول‌های مرده و شاخی تبدیل می‌شوند، تجمع چربی روی پوست و وجود رادیکال‌های آزاد و سایر آلاینده‌هایی که بطور روزمره با آنها در تماس هستیم پوست را ضخیم، ناصاف، تیره و کدر میکند و چهره ای نازیبا که فاقد شفافیت و زیبایی طبیعی است را ایجاد میکند بگونه ای که عیب های آن حتی با آرایش و کرم پودرهای فراوان هم قابل پوشش نیست.

از طرفی دیگر وجود سلولهای شاخی نیز مانند سدی محکم از نفوذ و جذب محصولات زیبایی مانند کرم‌ها، ماسک‌ها و .... در پوست جلوگیری می‌کند و حتی گرانترین محصولات مراقبتی نیز جذب پوست نمی‌شود و اثر بخشی لازم را ندارد.

فواید پاکسازی پوست صورت

 1. برداشتن سلولهای مرده و شاخی از سطح خارجی اپیدرم و تخلیه دانه های سرسیاه، سرسفید و جوشهای زیر پوستی
 2.  صاف و یکدست شدن پوست ،کاهش لک و کک و مک و روشن شدن پوست
 3. جذب املاح و مواد معدنی دریایی، دفع مواد زائد و سم زدایی پوست
 4. افزایش خونرسانی و تحریک ساخت و تولید کلاژن در لایه های میانی پوست برای افزایش انعطاف پذیری، رفع چین و چروک و جوانسازی پوست صورت
 5. جذب و اثر بخشی کرم های مصرفی 80% افزایش می یابد و مواد آرایشی بهتر روی پوست میخوابد

روش‌های پاکسازی پوست

پاکسازی پوست به دو روش برای خانم‌ها و آقایان انجام می‌شود:

 1. پاکسازی عمیق پوست با تکنیک دست و مواد
 2. پاکسازی عمیق پوست با دستگاه میکرودرم ابریژن

روش‌های کلینیکی پاکسازی پوست

در روش‌های کلینیکی، خدمات پاکسازی پوست، بصورت کاملا عمقی و توسط متخصصین زیبایی پوست انجام می‌شود.

مواد پاکسازی پوست صورت چیست؟

مواد پاکسازی پوست صورت در مراکز مختلف متفاوت است در کلینیک زیبایی تالگو نور، کلیه محصولات و مواد مورد استفاده در هنگام خدمات زیبایی و پاکسازی عمیق پوست با جلبک و مواد معدنی دریایی از برند تالگو فرانسه می‌باشد که کاملا درمانی است و علاوه بر پاکسازی عمیق پوست باعث تغذیه و آبرسانی پوست شده و به بازسازی مجدد سلول‌های پوستی بسیار کمک می‌کند.

مراقبت‌های بعد از پاکسازی پوست

 • خودداری از دستکاری کردن پوست صورت
 • استفاده از محصولات و کرم ضد آفتاب نیم‌ساعت قبل از خروج از منزل
 • اجتناب از انجام سولار و گرفتن حمام آفتاب در استخرهای روباز، سواحل و کنار دریا
 • خودداری از انجام روش‌های تهاجمی، اصلاح و یا وکس صورت
 • اجتناب از انجام ماساژ و آرایش‌های سنگین با مواد روغنی

مدت زمان پاکسازی پوست

زمان پاکسازی پوست صورت یک ساعت و نیم است و لازم است هر ماه تکرار شود.

زمان مناسب برای مراقبت‌های روتین روزانه در منزل

صبح بعد از بیدار شدن از خواب و شب قبل از خواب است، زیرا آلودگی، گرد و غبار و چربی‌های تجمع یافته از روی پوست برداشته می‌شود، پوست صورت بهتر نفس می‌کشد و روند پیری زودرس پوست به تاخیر می‌افتد.

مدت زمان پاکسازی پوست

مراحل پاکسازی پوست صورت

در کلینیک پوست تالگو نور، پاکسازی صورت با تکنیک تالگو فرانسه شامل مراحل ذیل است:

مرحله آماده سازی

این مرحله شامل پاک کردن آرایش و آلودگی‌ها از سطح پوست و آماده شدن پوست برای درمان نهایی است.

مرحله مشاوره زیبایی

این مرحله اصلی ترین بخش تشخیص و درمان است که توسط مشاور زیبایی و بر اساس نیاز سنجی پوست انجام می‌شود و همزمان هم محصولات مراقبت برای منزل نیز بر اساس نیاز پوست ، جنس پوست وسن زیباجو به وی عرضه می‌شود.

مرحله خوش آمد گویی و انرژی رسانی

این مرحله در قالب یک خوش آمدگویی دریایی است که از طریق تکنیک ماساژ و فشارهای ریتمیک و مانورهای تنفسی انجام میشود تا تمام تنش ها و استرس های مراجعه کننده در همان ابتدای درمان برطرف شود و به آرامش برسد.

مرحله لایه برداری و بخور

این مرحله از پاکسازی پوست صورت صورت شامل برداشتن سلول‌های مرده و تخلیه دانه های زیر پوستی و سرسیاه است.

مراحل پاکسازی پوست

مرحله انرژی رسانی و تحریک سلولی

این مرحله درمانی، از برنامه های انحصاری تالگو است و از طریق اسپری که حاوی نمک‌های معدنی و عناصر دریایی کمیاب است استرس محیط را از پوست دور کرده و پوست های خسته را با طراوت می‌کند و جذب مواد، ماسک و کرم های مصرفی را نیز افزایش می‌دهد.

مرحله ماسک گذاری با جلبک دریایی

ترکیب نمک های معدنی، عناصر کمیاب و آمینو اسیدهای موجود در این ماسک، رطوبت رسانی را به پوست افزایش می‌دهد و باعث قوام، نرمی و احیای متابولیسم سلول‌های پوست شده و به بازسازی بافت سلولی و تولید دوباره کلاژن کمک میکند.

مرحل نهایی و پایانی درمان

با استفاده از بخور سرد، کرم دورچشم ، کرم آبرسان و مرطوب کننده و ضد آفتاب مناسب نوع پوست انجام میشود.

نتیجه‌گیری

اگر پوست بطور مداوم با مواد معدنی و محصولات دریایی تغذیه شود با تاثیرات زندگی مدرن مانند آلودگی هوا و استرس بهتر مقابله میکند در نتیجه پوست همیشه شفاف، شاداب و درخشان است و با گذشت زمان پایدارتر می‌ماند و فرد در مقابل همسالان خود نیز جوانتر به نظر می‌رسد.

سوالات متداول در زمینه پاکسازی پوست

بهترین مرکز پاکسازی پوست در تهران

کلینیک زیبایی تالگو نور با کادری مجرب، یکی از تخصصی ترین مرکز خدمات پاکسازی پوست صورت در تهران بشمار می‌رود که علاوه بر پاکسازی عمیق پوست با تکنیک دست و مواد دریایی تالگو ، پاکسازی پوست با دستگاه میکرودرم ابریژن را نیز بصورت کاملا حرفه‌ای برای انواع پوست‌های چرب، خشک، نرمال، مختلط و حساس بصورت یک فیشیال کاملا حرفهای همراه با انواع خدمات جوانسازی پوست ارائه می‌دهد.

مرکز پاکسازی پوست در تهران

روش و طرز کار در پاکسازی پوست صورت

شستشو و پاک کردن پوست صورت با محصولات مناسب جنس پوست، بخور دادن صورت، لایه‌برداری تخصصی جهت رفع سلول‌های شاخی و مرده از سطح خارجی پوست، تخلیه جوش‌های سرسیاه و سرسفید، گذاشتن ماسک‌های حرفه‌ای برای انرژی بخشی به پوست و در پایان استفاده از محصولات و کرم آبرسان و مرطوب کننده برای پوست صورت است .

تماس