کرم ضد لک و روشن کننده

اشتراک :

لک پوستی چیست و چگونه ایجاد می شود؟

لک یا هایپر پیگمانتاسیون ، بدلیل افزایش ملانین در پوست ایجاد میشود بطوری که تجمع این رنگدانه ها در یک ناحیه از پوست باعث تیره شدن رنگ آن ، از سایر قسمت های دیگر پوست میشود ، این لک ها معمولا قهوه ای رنگ هستند و بر روی صورت و سایر نقاط بدن ایجاد می شوند و میتوانند مشکلات روحی ، اجتماعی و اقتصادی زیادی را بر فرد تحمیل کند اینگونه افراد راه حل های زیادی را برای رفع این مشکل امتحان میکنند ولی در بیشتر موارد موفقیت آمیز نیست

انواع لک بر صورت

1- لک های سطحی :

با افزایش ملانین ( رنگدانه ها ) در قسمت سطحی پوست همراه است و این لک ها نسبتا شایع تر هستند و زودتر به درمان پاسخ می دهند

2- لک های عمقی :

افزایش رنگدانه ملانین در لایه های عمقی تر پوست است که به رنگ آبی متمایل به خاکستری ظاهر میشوند و بیشتر اوقات به درمان مقاوم تر هستند.

لک یا ملاسما

ملاسما یا کلواسما لک های قهوه ای رنگی هستند که بر روی صورت و سایر نقاط بدن ایجاد می شود و باعث تحمل ، مشکلات روانی ، اجتماعی و اقتصادی زیادی بر فرد شده و برای رفع آن همه راه حل ها را امتحان می کند .

علل ایجاد کننده لک های پوستی

 • مصرف قرص های ضد بارداری
 • قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب شدید بخصوص در نواحی ساحلی
 • سوابق فامیلی و خانوادگی
 • اختلالات هورمونی به خصوص کم کاری یا پرکاری تیروئید
 • شرایط شغلی نامناسب مانند تماس مداوم با نور صفحه کامپیوتر بخصوص در طول شب و تماس با بعضی از مواد شیمیایی
 • تحریک کردن مداوم و طولانی مدت پوست صورت از طریق دست کشیدن و خاراندن مداوم آن

بهترین کرم ضد لک گیاهی

لک صورت و بهترین کرم ضد لک

لک ها و خال ها به طور معمول از سن ۳۰ سالگی در قسمت هایی از بدن که در معرض آفتاب هستند ظاهر می شود صرف نظر از سن، لکه ها بر روی پوست های ظریف وحساسی که بیشتر در معرض آفتاب هستند زودتر ظاهر می شوند. در پوست های تیره، لایه شاخی پوست ضخیم تر بوده بنابراین تعداد تجمع رنگدانه ملانین نیز بیشتر می باشد و درمان در این گونه موارد نیز سخت تر می شود. عدم تعادل هورمونی، مصرف داروهای هورمونی، استروئیدها، پرتو درمانی و ... باعث بروز لکه های قهوه ای در سراسر بدن می شود. بهترین کرم ضد لک صورت حاوی عصاره جلبک قرمز دریایی، عصاره شیرین یبان و گل آفتابگردان می باشد، که در تمام مراحل ملانوژنز عمل میکند. ما بهترین کرم های ضد لک را برای شما در ابتدای همین مقاله معرفی کرده ایم.

جهت خرید و اطلاع از قیمت محصولات تالگو با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 02122369905

مزایای کرم های ضد لک و روشن کننده پوست

از مزایای استفاده از کرم ضد لک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کاهش لک هایی که به دلیل آفتاب سوختگی ایجاد شده اند در کوتاه ترین زمان
 2. کمرنگ شدن لک هایی که بر اثر افزایش سن در پوست ایجاد می شود
 3. باعث روشن شدن پوست میشود
 4. دارای خاصیت ضد التهاب و قرمزی می باشد
 5. قابل استفاده برای لک های صورت، گردن، دست و سینه
 6.  فعالیت تیروسیناز را که نقش موثری در ظاهر شدن لک ها دارد را کاهش میدهn
 7. انتقال ملانوسم ها را به سطح پوست محدود میکند.
 8. ملانوژنز و نوسازی سلولها‌ را تنظیم میکند همچنین نقص های رنگدانه ای را محو میکند و باعث می شود که رنگ پوست صورت ، گردن و دستها یکنواخت ، روشن و شفاف شوند و لک ها به وضوح کوچکتر و محو شوند.

درباره محصولات تخصصی ضد لک و روشن کننده تالگو

محصولات ضد لک تالگو به پوست این امکان را میدهد تا از تغییرات محیط های درونی و بیرونی مانند تغییرات هورمونی ، گذشت زمان ، تغییرات اقلیمی ، نور خورشید و غیره محافظت کند و باعث روشن شدن و درخشش بیشتر پوست میشود

مواد فعال و ترکیبات موجود در محصولات ضد لک و روشن کننده های تالگو

وجود یک نوع عصاره جلبک دریایی بنام پالماریا پالماتا ، عصاره شیرین بیان و گل آفتابگردان موجود در محصولات ضد لک و روشن کننده تالگو این محصولات را در رده بهترین و پر طرفدارترین محصولات ضد لک موجود در بازار قرار داده است

بهترین کرم لک بر صورت - کرم ضد لک قوی

چه عواملی باعث ایجاد لک بر روی پوست می شوند؟

ملاسما یا کلواسما، لک های قهوه ای رنگی هستند که بر روی صورت و سایر نقاط بدن ایجاد می شود و مشکلات روانی، اجتماعی و اقتصادی زیادی را بر فرد تحمیل می کند. اینگونه افراد راه حل های زیادی را برای رفع این مشکل امتحان می کنند.

"علل ملاسما یا لک"
مصرف قرص های ضد بارداری
قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب شدید بخصوص در نواحی ساحلی
سوابق فامیلی و خانوادگی
اختلالات هورمونی به خصوص کم کاری یا پرکاری تیروئید
شرایط شغلی نامناسب مانند تماس مداوم با نور صفحه کامپیوتر بخصوص در طول شب و تماس با بعضی از مواد شیمیایی
تحریک کردن مداوم و طولانی مدت پوست صورت از طریق دست کشیدن و خاراندن مداوم پوست و یا استفاده از روش های مختلف درمانی و محصولات مختلف که زمینه را برای ایجاد خشکی و قرمز شدن پوست فراهم میکند.

درمان لک بر صورت با استفاده از بهترین کرم ضد لک قوی صورت

محصولات ضد لک گیاهی تالگو به پوست این امکان را می دهد تا از تغییرات محیط های درونی و بیرونی مانند تغییرات هورمونی، گذشت زمان، تغییرات اقلیمی، نور خورشید و غیره  محافظت کرده و باعث روشن شدن و درخشش مجدد پوست میشود. یافتن و حذف علل ایجاد کننده لک یکی از مهمترین نکته های مراقبتی در درمان لک است تا بتوانیم به نتایج مطلوب تری در درمان لک برسیم و از عود مجدد آن جلوگیری کنیم:

 1.  انجام آزمایشات هورمونی و بررسی سوابق خانوادگی
 2. استفاده از ضد آفتاب 50 spf ، نیم ساعت قبل از خروج از منزل و تمدید آن هر ۲ الی ۳ ساعت در طول روز
 3.  استفاده از کلاه و عینک آفتابی در هنگام خروج از منزل بخصوص در فصل هایی که نور خورشید شدیدتر است
 4.  استفاده از محصولات ضد لک و روشن کننده های استاندار و با کیفیت
 5. میکرودرم ابریژن و انجام لیزر : میکرودرم ابریرژن و لیزر به تنهایی نمیتوانند معجزه کنند و نباید به عنوان اولین راه حل در درمان لک در نظر گرفته شوند بلکه رعایت اصول مراقبتی صحیح و استفاده از محصولات با کیفیت و استاندارد در درمان و پیشگیری از عود مجدد لک ها بسیار کمک کننده است .

بهترین کرم ضد لک صورت

مواد فعال موجود در کرم ضد لک و روشن کننده تالگو

 عصاره جلبک دریایی بنام پالماریا پالماتا، عصاره شیرین بیان و گل آفتابگردان است که:

 1.  ترکیب شدن تیروسیناز و فعالیت آنرا که نقش زیادی دربروز لک دارد را کاهش می دهد
 2.  انتقال ملانوسم ها را به سطح پوست محدود می کند 
 3.  ملانوژنز و نوسازی سلولها‌ را تنظیم می کند همچنین نقص های رنگدانه ای را محو میکند و باعث می شودکه رنگ پوست صورت، گردن و دست  یکنواخت ، روشن و شفاف  شود و  لک ها به وضوح  کوچک و محو شوند

مراقبت از پوست دارای لک با کرم ضد لک دریایی

اما نکته قابل تامل که باید در استفاده از کرم ضد لک به آن توجه کرد این است که میکرودرم ابریرژن و لیزر معجزه نمی کنند و نباید به عنوان اولین راه حل برای درمان لک در نظر گرفته شود. بلکه در مواردی به علت عدم رعایت اصول مراقبتی صحیح توسط فرد، ممکن است باعث تشدید و یا عود مجدد لک ها شود.

 1. یافتن و حذف علل ایجاد کننده لک یکی از مهمترین نکته های مراقبتی در درمان لک است تا بتوانیم به نتایج مطلوب تری در درمان لک برسیم و از عود مجدد آن جلوگیری کنیم
 2. انجام آزمایشات هورمونی و بررسی سوابق خانوادگی
 3. استفاده از ضد آفتاب و تمدید آن هر ۲ الی ۳ ساعت در طول روز
 4.  استفاده از کلاه و عینک و کرم ضد لک در هنگام خروج از منزل بخصوص در فصل هایی که نور خورشید شدیدتر است 
 5.  میکرودرم ابریشن و انجام لیزر

بهترین محصولات ضد لک مناسب پوست چرب

پوست های چرب بیشتر مستعد لک هستند و در صورت داشتن لک باید از ضد لک های مناسب پوست چرب مانند سرم ضد لک ، لوسیون ضد لک و یا فلوئید ضد لک که فاقد چربی است استفاده شود.

چرا در پوست های چرب فلوئید ضد لک مناسبتر از کرم ضد لک است؟

زیرا فلوئید یک امولسیون با بافتی سبک و ساختاری مایع مانند است، فاقد چربی است و به دلیل قابلیت اثربخشی و نفوذ پذیری بالای آن به راحتی در عمق پوست نفوذ میکند و بهترین جایگزین کرم های ضدلک در پوست های چرب و مختلط محسوب میشود اما کرمهای ضد لک یک ترکیب جامد یا نیمه جامد همراه با بافتی سنگین و ساختاری روغنی است و بیشتر در پوستهای خشک که دارای لک هستند تجویز میشوند، کرم ضدلک در پوست های چرب میتواند باعث ایجاد و یا تشدید جوش ها شود که خود به تنهایی بسیار آزار دهنده است.

بهترین کرم روز و شب ضدلک

چرا محصولات ضد لک را بهتر است شبها استفاده کرد ؟

1 - زیرا تابش نور خورشید پوست را بدلیل خاصیت لایه برداری و ویتامین c موجود در محصولات ضد لک حساس تر کرده و باعث قرمزی و تحریک بیشتر پوست میشود و عدم توجه به این نکته همزمان با مصرف محصولات ضد لک و روشن کننده ها میتواند نتایج معکوسی به همراه داشته باشد و نه تنها تاثیری در بهبود لک ها ندارد بلکه میتواند باعث تشدید لک ها هم شود.

2 - شب عضلات صورت در حالت استراحت قرار دارند و بافت ها نیز در حالت ترمیم و بازسازی سلولی هستند و علاوه بر اکسیژن رسانی بیشتر در پوست باعث افزایش سم زدایی در پوست نیز میشود که در مجموع دو مورد گفته شده اثر بخشی و دریافت نتایج درمانی بهتر از محصولات ضد لک و روشن کننده را درطول شب توجیه میکند.

توصیه های مهم و کاربردی در درمان لک

اقدام سریع و به موقع در مراحل اولیه و شروع لک بر اساس علل و نوع لک که سطحی باشد یا عمقی میتواند روند درمان و بهبود را سریع تر نماید.

اما در لک هایی که مزمن هستند و چندین سال با شخص همراه است بر حسب علل و نوع لک ، عموما به درمان مقاوم تر هستند و درمان آن مستلزم یک پروسه طولانی است ، اینگونه افراد در درمان خود نباید عجله کنند بلکه باید کاملا صبور باشند زیرا داشتن حوصله و انتخاب راه درست و روش صحیح درمان از همان ابتدا شما را نسبت به درمان امیدوارتر میکند تا اینکه شما هر روز بخواهید تغییر جهت و تغییر روش در انتخاب محصول و شیوه درمانی خود بدهید و نکته مهم و کلیدی در حین درمان نقش پر اهمیت مراقبت صحیح و روزانه از پوست است که هرگز نباید آنرا نادیده گرفت .

تاثیر ماسک های خانگی در بهبود لک ها

معمولا لک های های مزمن با روشهای خانگی برطرف نمی‌شوند و برای رفع مشکل و بررسی بیشتر بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید تا سطح هورمونی و سلامتی بدن شما را مورد بررسی قرار دهند .

معرفی چند ماسک خانگی برای بیرنگ کردن لک ها

1- ماسک لیمو

به دلیل داشتن ویتامین c پوست را روشن و لک ها را کمرنگ می کند.

روش استفاده : برشهای لیموی تازه را بر روی پوست تمیز و در مناطق لک دار گذاشته و به مدت 20 دقیقه به حالت درازکش قرار بگیرید و در پایان صورت خود را با آب ولرم شسته و از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

اگر در طی روز از ماسک لیمو استفاده کردید مهم است در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید و حتما از ضد ضدآفتاب مناسب پوست خود استفاده کنید.

2 - ماسک عسل طبیعی

عسل یک لایه بردار طبیعی است و علاوه بر خاصیت آبرسانی و ضد پیری آن، در رفع لک و شفافیت پوست نیز بسیارموثر است.

روش استفاده : عسل را به مدت 20 دقیقه روی پوست تمیز گذاشته و بحالت دراز کش قرار بگیرید و در پایان با آب ولرم شسته و از مرطوب کننده استفاده کنید.

نکته مورد توجه در تهیه ماسک عسل این است که از عسل ارگانیک و طبیعی استفاده کنید زیرا عسل تقلبی پر از شکر و بی اثر است

3 - ماسک زردچوبه

روش استفاده : یک قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را با مقداری آب آناناس طبیعی بدون شکر ترکیب کرده تا خمیری شکل شود ماسک بدست آمده را به مدت 20 دقیقه روی پوست خود بمالید و به حالت دراز کش قرار گیرید و قبل از اینکه ماسک کاملا خشک شود آنرا با آب ولرم بشوئید و از کرم مرطوب کننده استفاده کنید این ماسک را میتوان بصورت روزانه هم استفاده کرد .

امتیاز شما به این محصول :

تماس