محصولات پوست های چرب

اشتراک :

پوست چرب

اگر پوست شما چرب است، معمولا بسیار براق است و منافذ به طور کلی کمی بزرگ است. بنابراین بیشتر در معرض ابتلا به جوش، دانه‌های سرسیاه و دانه‌های سر سفید نسبت به انواع دیگر پوست است و بافت زبرتری دارد.

محصولات پوست چرب

آکنه، یکی از شایع ترین عوارض ناشی از پوست چرب است . که به علت افزایش لیپید های پوست واختلال در شکل گیری لایه های شاخی در سطح پوست ایجادمی شود ،که  این امر موجب انسداد چربی وانبساط مجاری دفع غدد ترشح چربی می شود.پوست هایی که طولانی مدت چرب هستند چربی اضافه در پوست باعث ظاهری براق در پوست صورت، بخصوص در نواحی پیشانی وبینی  و مسدود شدن  منافذ  پوست می کند وباکتریهایی که بطور طبیعی در سطح پوست زندگی می کنند را تغذیه کرده وباعث تورم غدد  چربی در پیاز مو می شود . این پوست ها  معمولا دارای روزنه های باز  ولکه های نازیباو آکنه و جوشهای سرسیاه هستند. همچنین هورمون ها،  نقش ویژه ای در بروز آکنه در میان نوجوانان و جوانان  دارد در این سن در هر دو جنسیت افزایش زیادی در تولید چربی تحت تاثیر هورمون جنسی مردانه، تستوسترون وجود دارد

درمان پوست چرب

تمایل به جذب آلودگی بیشتر نسبت به پوست خشک دارد بنابراین صورت خود را دو بار در روز با یک پاک‌کننده ملایم بدون‌کف و آب گرم بشویید. همچنین از تونر هیدراته بدون الکل برای حذف باقیمانده چربی روی پوست استفاده کنید.

تفاوت سرم، کرم و فلوئید چیست؟

همه افراد در سنین مختلف تحت تاثیر عواملی مانند تغذیه ، ژنتیک ، شرایط محیطی و آب و هوا از مشکلاتی همچون لک، کک و مک،  آکنه، افزایش ترشح بیش از حد غدد سبوم (چربی) ، منافذ باز ، خشکی ، افزایش چروک و افتادگی پوست رنج می برند که براساس نوع پوست و مشکل ایجاد شده باید از محصولات درمانی مناسب استفاده نمایند. 

در لابراتوار تالگو فرانسه محصولات تالگو، در اشکال سرم ، کرم ، عصاره ، فلوئید و ژل کرم تولید میشود که بر اساس نیاز سنجی پوست، نوع پوست و مشکلات پوستی در سنین مختلف قابل  استفاده است.

 تفاوت های ساختاری این محصولات عبارتند از :  

  • سرم: ریز مولکول است و بافتی سبک و ساختاری مایع مانند دارد و با اثربخشی سریع و قابلیت نفوذ بالای خود به راحتی به عمق پوست نفوذ میکند  و ماندگاری بیشتری در لایه های پوست دارد
  • کرم:  دارای ترکیبی جامد و یا نیمه جامد است بافتی سنگین و ساختاری روغنی دارد مناسب پوستهای خشک است ولی محصول مناسبی برای پوستهای چرب و مختلط نیست 
  • عصاره:  این محصول دارای غلظت بالا با بیشترین میزان ماده موثره می باشد و از قابلیت جذب بسیار بالایی برخوردار است همچنین در مقایسه با سرم از قدرت نفوذ بالاتری برخوردار است .
  • فلوئید: یک امولسیون با ساختاری سبک و فاقدچربی است ضد التهاب ، جمع کننده منافذ باز ، مرطوب کننده، تنظیم کننده و متعادل کننده چربی پوست است و به پوست های چرب و مختلط حالت مات کنندگی می بخشد
  • ژل کرم :  این محصول نیز فاقد چربی است و حاوی کامپلکس غنی از ترکیبات آبرسان با خاصیت  جذب سریع و آسان و حفظ رطوبت پوست به مدت 24 ساعت می باشد.
امتیاز شما به این محصول :

تماس