محصولات پوست خشک

اشتراک :

پوست خشک

اگر پوست شما تمایل زیادی به از دست دادن آب، فاقد روغن و تعداد کمی جوش در صورت وجود دارد؛ پوست شما خشک در نظر گرفته می‌شود. در موارد شدیدتر، پوست خشک فاقد کشش (قابلیت ارتجاعی) است و می‌تواند بسیار حساس به نور آفتاب، باد و هوای سرد باشد.

عامل خشکی پوست چیست

بطور معمول در پوست سالم ، غدد ترشح چربی یک ماده چرب بنام sebum را ترشح می کند که پوست را مرطوب ، لطیف و ضد آب، نگه میدارد، sebum همراه با روغن های طبیعی دیگر به نام لیپید وعوامل مرطوب کننده طبیعی یک مانع به نام سیستم هیدرولیپید را تشکیل می دهدکه مواد خارجی را از بدن دور نگه می داردوآب را در داخل بدن تا طولانی مدت حفظ می کند. در پوست های خشک سیستم هیدرولیپید سالم نیست و عملکرد خودرا بخوبی انجام نمی دهد بنابراین پوست دچار از دست دادن رطوبت زیادی می شود که در صورت تشدید شدن حالت خشکی پوست, حالت انعطاف پذیری وکش سانی خود را از دست داده و باعث پیری زودرس و تیرگی در چهره فرد می شود همچنین این پوستها دارای ظاهری زبر ، خشن ومملو از خطوط ظریف بوده و احساس کشیده شدن ، خارش و گاهی اوقات پوسته ،پوسته شدن ،ترک خوردن وورم کردن نیز در آنها بوجود می آید.

عوامل موثر در ایجاد خشکی پوست عبارتند از

  1. استفاده از پاک کننده های نامناسب مانند صابون هایی که خاصیت قلیایی دارند، لوسیون هایی که حاوی الکل هستند، لایه بردارهای قوی که سبب سوزش وناراحتی در پوست می شوند .
  2. شرایط آب وهوایی سخت مانند : سرما، باد ، قرار گرفتن در معرض آفتاب ، تغییرات آب وهوایی شدید و سفرهای طولانی هوایی .
  3. مصرف داروهای موضعی که برای درمان بیماریهایی همچون آکنه استفاده می شود.
  4. خوردن داروهایی که برای درمان آکنه یا کلسترول مورد استفاده قرار می گیرد.
  5. عوامل درونی که سبب کاهش ترشح چربی پوست می شوند شامل
  6. حاملگی
  7. یائسگی
  8. به هم خوردن فعالیت غد مترشحه داخلی
  9. عوامل ژنتیک ورژیم غذایی نادرست ویا رژیم هایی با کمبود ارزش غذایی .

خلاصه اینکه خشکی پوست ، یک حالت است نه یک بیماری، و هر دو عوامل بیرونی ودرونی را می توان با درمان صحیح تغییر داد

درمان پوست خشک

خود را یک بار در روز با کرم پاک‌کننده چرب و آب گرم بشویید. از تونر و محصولات آرایشی که بر پایه الکل ساخته شده و باعث اثر خشکی بیشتر روی پوست می‌شود پرهیز کنید. از لوسیون‌های مبتنی بر هیدرات (آب) برای پوست خود استفاده کنید که پوستتان را شاداب و باطراوت نگه می‌دارد.

امتیاز شما به این محصول :

تماس